لیست اخبار و رویدادها

شایع شده که آیفون ارزان‌قیمت با تاخیر به بازار می‌آید

شایع شده که آیفون ارزان‌قیمت با تاخیر به بازار می‌آید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همانطور که لابد تا به حال شنیده‌اید شایع شده که اپل قرار است امسال یک آیفون مجهز به LCD عرضه کند که از سایر آیفون‌ها ارزان‌تر است. حال یک خبر جدید به این نکته اشاره دارد که احتمالا این آیفون به دلایلی از سایر گوشی‌های اپل دیرتر به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته کیتی هوبرتی از تحلیل‌گران موسسه مورگان استنلی، برخی مشکلات در LCD این آیفون جدید باعث تاخیر در عرضه آن خواهد شد و باید به جای اواخر تابستان در اوایل پاییز منتظر این مدل باشیم.

در حال حاضر مدت‌ها است که گفته می‌شود اپل قصد تولید سه گوشی هوشمند در سال میلادی جاری را دارد. دو مدل از این گوشی‌ها دارای صفحه‌نمایش اولد هستند. یک مدل که جانشین آیفون X خواهد شد، همچنین مدل دیگری که صفحه‌نمایش بزرگتر ۶.۵ اینچی دارند از نمایشگر اولد بهره می‌برند و یک مدل دیگر که قیمت به صرفه‌تری خواهد داشت نمایشگر ۶.۱ اینچی LCD‌ خواهد داشت.

به شکل کلی نمایشگرهای LCD‌ از نوعی نور پس‌زمینه استفاده می‌کنند،‌ سیستمی که منحصر به این مدل صفحه‌نمایش‌ها است و در صفحه‌نمایش‌های اولد شاهد استفاده از این تکنولوژی نیستیم. ظاهرا و طبق آنچه تحلیلگر موسسه مورگان استنلی اعلام کرده مشکل آیفون ۶.۱  اینچی هم دقیقا در همین تکنولوژی مربوط به نمایشگر پدید آمده است. مشکلی که در ابتدا گمان می‌رفت باعث تاخیر ۶  هفته‌ای در عرضه گوشی شود ولی حالا مشخص شده که این تاخیر حدود ۴ هفته خواهد بود.

منبع: Fortune

برچسب‌ها: ,