لیست اخبار و رویدادها

سامسونگ اعلام کرد گلکسی S9 مطابق انتظارات نمی‌فروشد

سامسونگ اعلام کرد گلکسی S9 مطابق انتظارات نمی‌فروشد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سامسونگ لیست درآمد سه ماهه خود را منتشر کرد. مثل همیشه در این گزارش هم سودده بودن سامسونگ مشخص است اما روند صعودی میزان سوددهی چند وقت اخیر این شرکت متوقف شده است. بر اساس این گزارش سود عملیاتی سه ماهه سامسونگ معادل ۱۴.۸۷ تریلیون وون کره جنوبی (معادل ۱۳.۳ میلیارد دلار) بوده است که از فروش ۵۸.۴ تریلیون وون به دست آمده است.

طبق گفته سامسونگ این پایین آمدن میزان سود می‌تواند ناشی از فروش آهسته‌تر گوشی‌های هوشمند و صفحه نمایش‌های این شرکت باشد. مهم‌ترین گوشی هوشمند امسال سامسونگ، گلکسی S9 بود که در سه ماهه گذشته به بازار عرضه شده است اما سامسونگ توضیح می‌دهد فروش این گوشی به آهستگی صورت می‌گیرد. پیش از این تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند که گلکسی S9 بدترین فروش را در میان تمام مدل‌های گوشی‌های سری S سامسونگ از سال ۲۰۱۲ به این سمت داشته باشد.

سامسونگ گلکسی S9 مطابق انتظارات نمی‌فروشد

واحد فروش صفحه نمایش سامسونگ نیز سه ماهه بدی را سپری کرده است. این بخش با کاهش تقاضا برای صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر OLED مواجه شده است. همچنین قیمت و تعداد فروش صفحه نمایش‌های LCD نیز با کاهش مواجه شده است. سامسونگ امیدوار است در نیمه دوم سال سفارشات بیشتری برای صفحه نمایش‌های OLED از سوی اپل دریافت کند. سامسونگ تولیدکننده صفحه نمایش‌‌های آیفون X اپل است و با توجه به این که اپل قصد دارد دو مدل دیگر از این گوشی تولید کند به احتمال زیاد درخواست تولید بیشتری از سامسونگ خواهد داشت.

بخش مثبت گزارش مالی سامسونگ به فروش تلویزیون‌های این شرکت مربوط می‌شود. فروش قابل توجه تلویزیون‌های سامسونگ به لطف پخش بازی‌های جام‌جهانی حاصل شد. با این وجود همچنان بیشترین نرخ تقاضا به محصولات نیمه‌هادی سامسونگ مربوط می‌شود. حافظه فلش NAND و تراشه‌های DRAM سامسونگ از جمله محصولاتی هستند که همیشه فروش بسیار خوبی دارند. سامسونگ همچنین اعلام کرد که بخش تولید سنسور تصویر این شرکت هم با توجه به افزایش علاقه‌مندی شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه چینی به تولید گوشی‌هایی با دوربین دوگانه، رو به افزایش است.

منبع:‌ The VERGE