لیست اخبار و رویدادها

صفحه‌نمایش آیفون جدید ۶.۵ اینچی امکانات ویژه‌ای خواهد داشت

صفحه‌نمایش آیفون جدید ۶.۵ اینچی امکانات ویژه‌ای خواهد داشت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از آیفون‌هایی که امسال به بازار عرضه خواهند شد نسبت به سایر مدل‌ها صفحه‌نمایش بزرگتری دارد و در حال حاضر با نام آیفون ایکس پلاس نامیده می‌شود. این مدل از نظر طراحی رابط کاربری هم ویژگی‌های خواهد داشت که سایر آیفون‌های سال ۲۰۱۸ واجد آن نیستند.

براساس اطلاعاتی که از بررسی نسخه بتای iOS 12 به دست آمده، صفحه‌نمایش بزرگ آیفون ایکس پلاس به کاربران امکان می‌دهد از گوشی در حالت لنداسکیپ استفاده کنند در حالی که اطلاعات و امکانات بیشتری را نسبت به سایر آیفون‌ها در اختیار داشته باشند، در واقع چیزی شبیه به آیپدهای شرکت اپل.
این مدل احتمالا پاییز امسال به بازار می‌آید و صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچی اولد با وضوح ۲۶۸۸ در ۱۲۴۲ دارد. اپل درباره این مدل هم به فکر افتاده تا با دستکاری اپلیکیشن‌هایش امکاناتی خاص را به آن اختصاص دهد، امکاناتی که برمحور صفحه‌نمایش ایجاد شده و پیش از این هم در نمونه‌های دیگری از مدل‌های پلاس به کار گرفته می‌شدند.
یک سایت برزیلی iOS 12 را بررسی کرده و در این بررسی‌ها دریافته است که اپل با اعمال بعضی تغییرات در این نسخه از سیستم عامل آن را برای اجرا روی صفحه‌نمایش ۲۶۸۸ در ۱۲۴۲ با تراکم پیکسلی ۴۵۸ پیکسل بر اینچ آماده کرده است. در عین حال بسیاری از اپ‌های iOS هم تغییر کرده‌اند تا اطلاعات بیشتری را روی صفحه‌نمایش این گوشی نشان دهند.
اپ‌هایی مثل تماس‌ها، تقویم و پیام‌‌ها همه برای پشتیبانی بهتر از این صفحه‌نمایش تغییر کرده‌اند و هر سه یک پنل جانبی برای نمایش اطلاعات اضافه نسبت به سایر آیفون‌ها خواهند داشت. قابلیتی که شباهت‌هایی با رابط کاربری آیفون ۸ پلاس در حالت لنداسکیپ دارد.
بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که شرکت اپل اولین بار قابلیت‌های خاص حالت لنداسکیپ را در iOS 8 و روی گوشی آیفون ۶ پلاس معرفی کرد.
به هر حال آیفون ایکس پلاس یا هر نامی که تا آن زمان برای این گوشی در نظر گرفته شود تا چندماه دیگر به بازار می‌آید و در هفته‌های آینده اطلاعات دقیق‌تری درباره ویژگی‌های خاص این گوشی و امکانات منحصر به فرد صفحه‌نمایش بزرگ آن منتشر خواهد شد.

منبع: CultofMac