لیست اخبار و رویدادها

اپل یک قدم دیگر به ساخت عینک هوشمند نزدیک‌تر شد

اپل یک قدم دیگر به ساخت عینک هوشمند نزدیک‌تر شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با استناد به نظر تعدادی از مشهورترین کارشناسان و تحلیلگران، عینک هوشمند اپل که از آن تحت عنوان اپل گلس یاد می‌شود، احتمالا در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار خواهد شد. روز گذشته اپل اعلام کرد که شرکت Akonia Holographic را خریداری کرده است. هرچند جزییات این معامله هنوز اعلام نشده است، اما باید خاطرنشان کنیم که تمرکز اصلی این شرکت ۶ ساله معطوف به ساخت صفحه‌نمایش‌های به کار رفته در عینک‌های واقعیت افزوده است.

در سایت این شرکت آمده که صفحه‌نمایش‌های ساخت آن‌ها «ترکیبی منحصربه‌فرد از عملکرد، شفافیت و هزینه‌ی پایین را ارائه می‌دهند که می‌تواند صنعت عینک‌های هوشمند را متحول کند.»

تمرکز اصلی این شرکت ۶ ساله معطوف به ساخت صفحه‌نمایش‌های به کار رفته در عینک‌های واقعیت افزوده است.

در بخش‌های دیگر این سایت، آن‌ها نوشته‌اند که صفحه‌نمایش‌های ساخت آن‌ها سبک‌ترین و نازک‌ترین صفحه‌نمایش‌های مربوط به عینک‌های هوشمند محسوب می‌شود. هرچند مدیرعامل اپل‌ همواره گفته که به آینده‌ی فناوری واقعیت افزوده تا حد زیادی امیدوار است اما چندی پیش اعلام کرد که تکنولوژی‌های فعلی هنوز برای ساخت عینک‌های واقعیت افزوده مناسب نیستند. در بخشی از بیانیه‌ای که اپل‌ دیروز منتشر کرده آمده: «اپل گاهی اوقات کمپانی‌های کوچک‌تر را می‌خرد و ما معمولا در مورد اهداف و برنامه‌های مربوط به این خریدها توضیحاتی را ارائه نمی‌دهیم.»

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها: ,