لیست اخبار و رویدادها

هواوی در صدد ساخت یک ساعت هوشمند بهره‌مند از عمر باتری بالاتر است

هواوی در صدد ساخت یک ساعت هوشمند بهره‌مند از عمر باتری بالاتر است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هرچند هواوی در نمایشگاه IFA از اولین تراشه ۷ نانومتری دنیا به نام Kirin 980 پرده‌برداری کرد، اما برخی از کاربران انتظار داشتند که این شرکت نسل جدیدی از ساعت هوشمند خود را هم معرفی کند. معرفی آخرین مدل این ساعت هوشمند، هواوی واچ ۲، به آوریل ۲۰۱۷ برمی‌گردد. آیا این عدم معرفی به معنای کنار گذاشتن ساخت ساعت‌های هوشمند است؟ جواب این سوال، طبق گفته‌های مدیرعامل بخش گجت‌های هواوی، خیر است.

این مدیر ارشد در مورد عمر باتری گفته که آن‌ها قصد دارند عمر باتری این گجت را از دو روز به یک هفته برسانند.

او در مصاحبه با Digital Trends گفته که مدیران هواوی برای اینکه بتواند نوآوری‌های جذاب‌تری را عملی کند، تصمیم گرفته‌اند که تا اطلاع ثانوی ساعت هوشمند جدیدی را روانه بازار نکنند. این مدیر ارشد اعلام کرده که آن‌ها می‌خواهند نسل جدید ساعت هوشمند هواوی کاربردی‌تر و جذاب‌تر باشد. او همچنین در مورد عمر باتری گفته که آن‌ها قصد دارند عمر باتری این گجت را از دو روز به یک هفته برسانند. البته او خاطرنشان کرده که بهره‌گیری از قابلیت‌های هوش مصنوعی و سیم‌کارت مجازی می‌تواند عمر باتری چنین گجتی را به ۲۲ ساعت کاهش دهد. در بخش دیگر از این مصاحبه، او به این موضوع هم اشاره کرده که صرفا برای افزایش عمر باتری، آن‌ها نمی‌خواهند از باتری بزرگ‌تری استفاده کنند زیرا چنین کاری اندازه ساعت هوشمند را افزایش می‌دهد. در عوض، آن‌ها با همکاری کوالکام می‌خواهند تراشه‌ای را توسعه دهند که می‌تواند عمر باتری گجت‌های پوشیدنی را تا حد زیادی افزایش دهد.

تصمیم هواوی برای تعبیه‌ی قابلیت‌های هوش مصنوعی در ساعت‌های هوشمند خود موضوع عجیبی نیست، زیرا اخیرا این شرکت در تراشه‌های پرچم‌دار خود یک بخش جداگانه را به هوش مصنوعی اختصاص داده و طبیعی است که می‌خواهد چنین قابلیت‌هایی را برای دیگر گجت‌های خود هم به ارمغان بیاورد.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها: ,