لیست اخبار و رویدادها

آمریکا از دیگر کشورها می‌خواهد محصولات هواوی را تحریم کنند

آمریکا از دیگر کشورها می‌خواهد محصولات هواوی را تحریم کنند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طبق گزارش‌هایی از بلومبرگ و وال استریت ژورنال، دولت آمریکا مشغول رایزنی با متحدان خود برای تحریم تجهیزات مخابراتی ساخت شرکت هواوی است. در این گزارش آمده که مقامات دولت آمریکا برای عملی کردن این خواسته با مقامات کشورهای آلمان، ایتالیا، ژاپن و دیگر کشورهای متحد آمریکا تماس گرفته‌اند.

ظاهرا، نگرانی دولت آمریکا این است که استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی در کشورهایی که پایگاه‌های نظامی این کشور قرار دارد، می‌تواند خطرناک باشد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، آمریکا برای کشورهایی که حاضر به کنار گذاشتن این تجهیزات هستند، می‌خواهد مشوق‌های مالی هم پرداخت کند.

مشکل دولت آمریکا با شرکت هواوی‌ خبر جدیدی محسوب نمی‌شود.

مشکل دولت آمریکا با شرکت هواوی‌ خبر جدیدی نیست. با وجود اینکه هواوی‌ دومین گوشی‌ساز بزرگ جهان محسوب می‌شود، ولی حضور چندانی در بازار آمریکا ندارد. این شرکت حتی برای حضور گسترده در کشورهای بریتانیا و استرالیا هم به مشکل برخورده است و دولت استرالیا استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی‌ برای زیرساخت‌های شبکه ۵G را ممنوع اعلام کرده است.

دولت آمریکا همواره این ادعا را مطرح می‌کند که شرکت هواوی روابط نزدیکی با دولت چین دارد. بنیان‌گذار این شرکت یکی از افسران ارتش آزادی بخش خلق بوده و همین باعث شده که به اعتقاد بسیاری از افراد، کمپانی هواوی یک کمپانی مستقل محسوب نمی‌شود و تحت حمایت‌های گسترده دولت چین قرار دارد. رییس FBI مدتی پیش توضیح داد که استفاده از تجهیزات مخابراتی شرکت‌هایی که روابط نزدیکی با دیگر دولت‌ها دارند، باعث می‌شود که آن‌ها بدون دردسر خاصی قادر به انجام عملیات‌های جاسوسی باشند. در نهایت باید خاطرنشان کنیم که مقامات شرکت هواوی همواره این اتهام‌ها را تکذیب می‌کنند.

منبع: Android Authority

 

آمریکا از دیگر کشورها می‌خواهد محصولات هواوی را تحریم کنند

برچسب‌ها: