لیست اخبار و رویدادها

اینترنت موبایل در ۳۳ کشور سریع‌تر از اینترنت وای‌فای است

اینترنت موبایل در ۳۳ کشور سریع‌تر از اینترنت وای‌فای است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که در تمام کشورها، اینترنت وای‌فای سرعت بیشتری نسبت به اینترنت موبایل دارد ولی حداقل در برخی از کشورها چنین موضوعی حقیقت ندارد. شرکت OpenSignal این موضوع را بررسی کرده و متوجه شده در ۳۳ کشور که آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین و خاورمیانه قرار دارند.

سرعت اینترنت موبایل بیشتر از اینترنت وای‌فای است و گاهی اوقات چنین تفاوت‌هایی بسیار مشهود هستند. در کشورهایی مانند استرالیا، عمان و جمهوری چک، این تفاوت در حدود ۱۰ مگابیت بر ثانیه است ولی در کشورهایی مانند اتریش، ایران و آفریقای جنوبی این تفاوت اندکی کمتر است.

در بسیاری از کشورها، رقابت زیادی بین سرعت اینترنت موبایل و وای‌فای وجود دارد. در کشورهایی که از زیرساخت‌های مخابراتی خوبی برای اینترنت سیمی بهره می‌برند، در زمینه‌ی اینترنت وای‌فای حرف بیشتری برای گفتن دارند. از جمله این کشورها می‌توانیم به هنگ‌کنگ، سنگاپور، کره جنوبی و آمریکا اشاره کنیم. با این حال، به‌عنوان مثال در لبنان، سرعت دانلود اینترنت موبایل حدود ۲۵ مگابیت بر ثانیه سریع‌تر از اینترنت وای‌فای است.

 

این تحقیقات OpenSignal نشان می‌دهد که کاربران و سازندگان گجت‌ها نباید همواره فکر کنند که معمولا اینترنت وای‌فای از بهترین سرعت بهره می‌برد. اگرچه در دورانی که گوشی‌های هوشمند سابقه‌ی چندانی نداشتند چنین موضوعی حقیقت داشته، اما حالا در دوران LTE اینترنت موبایل هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در ضمن باید خاطرنشان کنیم که با همه‌گیر شدن اینترنت ۵G، سرعت گیگابیتی هم برای کاربران موبایل ارائه می‌شود که در چنین وضعیتی، احتمالا فاصله‌ی بین اینترنت موبایل و اینترنت وای‌فای-حداقل در برخی از کشورها-بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.

 

منبع: Engadget

 

اینترنت موبایل در ۳۳ کشور سریع‌تر از اینترنت وای‌فای است